Implant antykoncepcyjny

 

Implant antykoncepcyjny to nowość na rynku polskim.

Implant antykoncepcyjny jest zakładany na okres 3 lat.

 

Implanon NXT, 68 mg, implant podskórny.

Implanon NXT to nieprzepuszczający promieni rentgenowskich, nie ulegający biodegradacji, zawierający jedynie progestagen giętki pręcik znajdujący się w sterylnym, gotowym do jednorazowego użycia, aplikatorze.

Polecany pacjentkom w wieku 18-40 lat jako środek antykoncepcyjny. Implant antykoncepcyjny zakładany jest podskórnie w okolicy wewnętrznej ramienia po podaniu środka znieczulającego. Jego skuteczność to 99%. Polecany pacjentkom jako skuteczna metoda antykoncepcji niewymagająca codziennej uwagi, tak jak przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych.

Implanon jest nowością w Polsce. Przez wiele ostatnich lat był już zakładany w krajach Europy np Wielkiej Brytanii z powodzeniem i przy zadowoleniu pacjentek.

Implant antykoncepcyjny zakładamy w znieczuleniu miejscowym po podaniu podskórnie lignokainy. Jest tylko jedno małe ukłucie, po czym czekamy aż miejsce założenia implantu będzie całkowicie znieczulone i zakładamy implant.

Ten rodzaj antykoncepcji długoterminowej jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentki. Skuteczność implantu podskórnego jest bliska 100%. Wskażnik Pearla 0,6.

Położenie implantu pacjentka może sprawdzić sama. Jest on dobrze wyczuwalny pod skórą ramienia.

Nie trzeba pamiętać o przyjmowaniu codziennym leku. implant antykoncepcyjny to 3 lata bezpiecznego współżycia.

Implant jest szybko aplikowany i równie szybko komfortowo dla pacjentki usuwany. Powrót do płodności następuje już w kolejnym cyklu po jego usunięciu.

 

 


W naszym gabinecie w promocyjnej cenie  1100zł. Zapraszamy!!!